Home » Biznes » Opracowanie symulacji szkoleniowej – forum

Dobra gra handlowa to oczywiście kręgosłup zadawalającego grupe treningu psychologicznego czy wydarzenia edukacyjnego. Nie dziwi więc, że trenerzy musza niejednokrotnie przeznaczyć kilkanaście tygodni nad zaprojektowaniem specjalistycznej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. A gdy już to zrobią próbują zastrzec prawa autorskie by w kolejnych latach sprzedawać licencje innym osobom. Zarobki z takich symulacji lub gier potrafią często dochodzić do trzystu tysięcy PLN w skali roku. Nawet gdy trzeba odliczyć daninę dla urzędu skarbowego. Tak czy siak jest się o co bić. Na tyle są to duże kwoty, iż wielu twórców symulacji w Polsce żyje w głównej mierze z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W forum dyskusyjnym Goldenline odbywa się w tych dniach mała kłótnia w której dyskutanci toczą potyczki w temacie niewiadomego ale oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Spory prawne trwaja w wątku dedykowanego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia rozpaliły do czerwoności piszących na tym forum specjalistów do spraw szkoleń. Każda osoba ma w oparciu o zaledwie parę informacji wyrobione kategoryczne wnioski. Analizowane są możliwości sprawy karnej. Warto zalogować się i poczytać.
Swoją drogą – kwestia licencji i certyfikacji narzędzi trenerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Szkoleniowcy organizujący seminaria dla przywódców, konferencje sprzedażowe czy symulacje biznesowe mają ciężki orzech do zgryzienia. Również prawodawstwo unijne nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do debaty.

Najstarsze wpisy: