Home » Architektura » Jak optymalnie dekorować współczesne biuro

Dekoracja nowoczesnego miejsca pracy tak, by spełniało ono pożądane wymogi nie jest bezproblemowe. Prócz przewodniego tonu, który powinien być jak najbardziej zgodny z charakterem działalności organizacji, czy też z designem jej logotypu, pozostaje nam jeszcze kwestia właściwego układu urządzeń do wykonywania obowiązków.

Nadrzędna stylistyka biura a dobra atmosfera dla zatrudnionych

Niedającą się przecenić funkcję w wystroju pomieszczenia odgrywa jak najlepiej dobrana kolorystyka. Intensywne barwy, jak choćby grafit, czy granatowy mogą być stylowe, ale też zasmucające. W grafitowym kolorze powinny być tylko wykładziny w płytkach na podłodze, jednak wyselekcjonowanie przewodniego koloru o podobnym zakresie ciemności, z pewnością nie będzie dobrze odziaływać na aktywność personelu. Dużo korzystniej było by wykorzystać stonowane odcienie, jak szary lub też wnieść wielobarwne elementy, takie jak pomarańczowe rolety przeciwsłoneczne, aby biuro nie stało się ciemną, funkcjonalną jaskinią, ale słonecznym oraz przyjemnym ośrodkiem dla regularnego realizowania projektów.

Kolorystyka ścian oraz wykładzin w punkcie biurowym

Do podłóg można nabyć specjalne wykładziny biurowe, które są łatwe w zachowaniu czystości a także da się wybrać z ich grona interesujący nas odcień, czy też motyw przypominający podłogę z drewna. Jeśli jednak w przedsiębiorstwie ma miejsce kod ubioru i część zarudnionych kobiet chodzi na szpilkach, bardziej odpowiednie powinny być wykładziny biurowe, które nie tylko kładą kres nieszczęśliwym sytuacjom, jak poślizgnięcia, ale też niwelują hałas powodowany uderzeniem podeszwy na szpilce o podłogę. Dzięki temu także i panie poruszające się na takim obuwiu będą w stanie czuć się swobodniej, a wszyscy pozostali będą mieć prawo pracować bez przeszkód, nie dekoncentrowani przez hałas.